No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Tre gola brenda javës, Besart Berisha është “Zot” në Australi

Tre gola brenda javës, Besart Berisha është “Zot” në Australi

Besart Berisha po kalon një formë të shkëlqyer. Sulmuesi shqiptar, ka shënuar golin e tretë brenda një jave dhe në Australi është mbreti i rrjeta të tundura në gjithë historinë.

Sërish sot ka shënuar për Western United, kundër kryesuesve të Sydney FC. Berisha ka shfrytëzuar një gabim të portierit kundërshtar dhe ka shënuar golin numër 19 në këtë sezon, një më pas se shënuesi më i mirë, Maclaren i Melbourne City.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments