No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Rummenigge tregon të ardhmen e Perisic

Rummenigge tregon të ardhmen e Perisic

Paraqitja e Ivan Perisic te skuadra e Bayern Munchen ka qenë shumë pozitive gjatë këtij sezoni. Ai u shfaq mjaft mirë dhe në fitoren fenomenale ndaj Barcelonës me rezultatin 8-2. Gjermanët ishin të pavendosur për të ardhmen e tij, por duket se shanset që të mbetet në Gjermani janë shtuar.

Drejtuesi i lartë i klubit, Karl-Heinz Rummenigge, ka folur në lidhje me të ardhmen e lojtarit. “Perisic ka pasur një sezon të mirë dhe ka një ecuri të qëndrueshme. Nuk është spektakolar, por shënon gola dhe jep asiste. Trajneri po bazohet tek ai dhe po e aktivizon.

“Kur u kualifikuam në fazën finale të Champions League pranoi të qëndrojë edhe për më pak para. E ardhmja? Nuk e di, por më pëlqen si lojtar dhe trajneri është i kënaqur me të”, – tha gjermani për Sky Sport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments