No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rivali kërcënon Inter-in: Jemi gati ta mposhtim gjigantin

Rivali kërcënon Inter-in: Jemi gati ta mposhtim gjigantin

Është gjithçka gati për sfidën mes Inter-it dhe Shakhtar Donetsk.

Dy skuadrat do të përballen të hënën në gjysmëfinalen e Europa League, ndeshje që do të përcaktojë se cila nga dy skuadrat do të luajë në finalen e madhe.

Junior Moraes, sulmues i ukrainasve, ka dashur të lajmërojë zikaltrit në një intervistë të dhënë për Gazzetta dello Sport.

“Nuk është një sekret forca e Inter-it është kryesisht te mbrojtja dhe fiziku i tyre. Por nëse Shakhtar do të jetë mbret, duhet ta mposhtë gjigantin”, ka thënë ai.

“Inter, favorit? Po, e sigurt. Por ne jemi në formë dhe kemi besim. Dhe gjithçka mund të ndodhë në një ndeshje të vetme. Duam të shkruajmë historinë, si Shakhtar-i i UEFA-s në 2009-ën”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments