No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Operohet me sukses talenti i Ballkanit, klubi falënderon Dr. Kidën

Operohet me sukses talenti i Ballkanit, klubi falënderon Dr. Kidën

Talenti i Ballkanit, Dren Morina, i cili edicionin e kaluar luajti me ekipin e juniorëve është operuar me sukses, pas një lëndimi që ka pasur në gjurin e tij.

Njoftimin e ka dhënë klubi nga Suhareka, ku në llogarinë e tyre kanë falendëruar Dr. Qerim Kidën.

“Fatëkeqësisht Dr. Qerim Kida ka pas punë sot me një super talent të FC Ballkani, futbollistin Dren Morina i cili ka pasur një edicion fantastik me Junior duke qenë njeri nga protagonistet kryesor dhe vendimtar në ndeshjet me rivalet e drejtpërdrejt për titull.

Ashtu siç ka fituar në fushën e blertë, do t’ia del mbarë edhe ndaj lëndimit, sepse Dreni është kampion i lindur dhe i displinuar ndaj punës dhe detyrës, e në veçanti të udhëzimeve të mjekut.

Operacioni në gjurin e Drenit ka kaluar me sukses duke falenderuar Dr. Qerim Kiden të cilën përzemerësisht e falenderojmë për kujdesin ndaj futbollistëve. Forca Dren Morina, klubin e ke mbrapa për çdo gjë”, ka shkruar FC Ballkani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments