No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Natë magjike e Lyonit në Portugali, e eliminon Manchester City-n

Natë magjike e Lyonit në Portugali, e eliminon Manchester City-n

Ky edicion i Ligës së Kampionëve ka dhuruar befasi të shumta dhe rezultate krejtësisht të papritura. Serinë e tyre e ka vazhduar skuadra franceze, Lyon, e cila mbrëmjen e sotme ka arritur ta mposhtë favoritin në letër të këtij edicioni, Manchester City, me rezultat 3:1. City ishte skuadra që e administroi lojën, por ishin francezët ata që me mençuri arritën t’i shfrytëzojnë rastet e krijuara. Rezultatin e zhbllokoi Maxwel Comet në minutën e 24-t. City përkundër trysnisë së vazhdueshme nuk arriti t’i barazojë shifrat deri në minutën e 69-të, kur realizoi Kevin De Bruyne. Megjithatë, goli i barazimit nuk i demoralizoi francezët, të cilët arritën që pas vetëm 10 minutash të rikthejnë epërsinë me golin e Moussa Dembeles, teksa i njëjti futbollist në minutën e 87-të vulosi fatet e kualifikimit të Lyonit, me golin e tij të dytë. Tani në gjysmëfinalet e Champions League do të kemi përballje franko-gjermane: Leipzig-PSG dhe Bayern Munchen-Lyon, sfida që do të luhen në datat 18 dhe 19 gusht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

Recent Comments