No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lopetegui: Skuadra ime di si të përballet me emra të mëdhenj

Lopetegui: Skuadra ime di si të përballet me emra të mëdhenj

“Jemi të qetë, të gatshëm dhe të etur për të luajtur. Jemi ambiciozë dhe djemtë janë gjithashtu pak të emocionuar dhe po presin me padurim për të zbritur në fushë.”

Kështu u shpreh Julen Lopetegui, trajneri i Sevillas, gjatë konferencës për shtyp në prag të gjysmëfinales së Europa League kundër Manchester Utd.

“Do do të përballemi me Manchester United më të mirë të sezoneve të fundit. Ata kanë gjetur ekuilibër dhe për këtë arsye kanë qenë të pamposhtur që nga janari në një kampionat si Premier League. Janë ekip i plotë, që do të na detyrojë të japim më të mirën”, – shtoi ai në faqen e UEFA-s, duke kujtuar se kundërshtarët anglezë kanë patur mundësi të pushojnë 24 orë më shumë.

“Ata kishin një ditë më shumë pushimi se ne, por skuadra ime gjithmonë di si të japë më të mirën në situata të vështira. Shorti kështu ka dashur, por ne do të përpiqemi të përshtatemi dhe të jemi gati. Na pëlqejnë ndeshjet e rëndësishme, për këtë kemi luftuar gjatë gjithë sezonit: të kemi mundësinë për të luajtur ndeshje speciale kundër kundërshtarëve më  të fortë.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments