No menu items!
Ballina KRYESORE Kreu i FFK-së ngushëllon familjen Mehmeti dhe KF "Trepça'89"

Kreu i FFK-së ngushëllon familjen Mehmeti dhe KF “Trepça’89”

Koronavirusi Covid-19 po vazhdon të marrë jetë njerëzish në Kosovë. Betejën me këtë virus vdekjeprurës e ka humbur edhe punëtori shëndetësor mitrovicas, Sherafedin Mehmeti, i cili për shumë vite kontribuoi në futbollin kosovar si fizioterapeut në skuadrën e Trepçës’89. Telegram ngushëllimi për familjen dhe klubin mitrovicas ka dërguar presidenti i FFK-së, Agim Ademi.

Telegrami i kreut të FFK-së

E nderuara Familje Mehmeti!

Të nderuar, drejtues, anëtarë dhe tifozë të KF “Trepça’89”

Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Sherafedin Mehmetit në moshën 50-vjeçare, ndaj ju lutem më lejoni që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve dhe tërë komunitetit të futbollit, të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella.

Kontributi i Sherafedin Mehmetit në futbollin kosovar ishte i madh. Ai për shumë vite e kreu me profesionalizëm dhe pasion punën e fizioterapeutit në KF “Trepça’89”, duke i qëndruar çdo herë afër futbollistëve dhe duke i motivuar ata për lojën e futbollit. Dr. Sheki, siç njihej në komunitetin sportiv mitrovicas, ishte njeri me virtyte të larta, atdhetar e besimtar i devotshëm dhe gjithnjë me pozitivitet, andaj vdekja e tij e hershme është humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për komunitetin sportiv.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!

Me respekt
Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments