No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus do ta shesë Dybala-n, por ka një problem

Juventus do ta shesë Dybala-n, por ka një problem

Paulo Dybala mund të mos jetë më një lojtar i Juventus sezonin e ardhshëm. Lojtari argjentinas kërkohet nga gjysma e Europës dhe klubi bardhezi duket se po mendon ta shesë.

Pas një sezon pozitiv me 17 gola dhe 14 asiste në 46 ndeshje, Dybala mund të largohet nga Torino, jo pa probleme.

Sipas Don Balon, nëse lojtari do të transferohej në Madrid, ku pëlqehet shumë nga Los Blancos, bardhezinjtë mund të marrin në këmbim Isco-n dhe James Rodriguez, shumë të vlerësuar nga trajneri i ri Pirlo.

Nëse interesimi i Manchester City do të bëhej më konkret, atëherë kampionët e Italisë do të merrnin “vetëm” para që do të duhej t’i investonin në merkato në një moment ku është e vështirë të gjeshumë klube gati të lënë të lirë kampionët e tyre.

Një situatë e vështirë për Juventus-in, me argjentinasin që është një hap larg lamtumirës dhe një ekip që duhet ndërtuar për sezonin e ri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments