No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Jurgen Klopp “pushton” Premier League, fiton çmimin e më të mirit

Jurgen Klopp “pushton” Premier League, fiton çmimin e më të mirit

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri i sezonit 2019-2020 në Premier League. Liverpool fitoi titullin e parë në Angli, pas 30 vitesh “agjërim”, duke e mbyllur kampionatin me 99 pikë, 18 të tilla më shumë se Manchester City.
Skuadra e Klopp mbeti e pamposhtur në 27 ndeshjet e para, duke fituar 26 prej tyre, dhe vendosi një rekord për fitoren e hershme të titulli, shtatë javë para mbarimit të garës.

Gjermani, i cili u zgjodh nga Shoqata e Menaxherëve të Premier League si trajneri më i mirë i sezonit, muajin e kaluar, triumfoi para kandidatëve të tjerë, Frank Lampard, Brendan Rodgers dhe Chris Wilder. “Reds” fituan tre trofe në total gjatë sezonit të tyre të fundit, duke i shtuar palmaresit historik Superkupën e Europës, Botërorin e Klubeve dhe Premier League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments