No menu items!
Ballina KRYESORE Haris Fakiç pritet të marr post drejtues te Ballkani

Haris Fakiç pritet të marr post drejtues te Ballkani

Ka kohë që Haris Fakiç lidhet me një afrim të mundshëm te klubi i Ballkanit. Menaxhri i njohur nga Shkupi mund të emërohet shumë shpejtë drejtor sportiv te klubi ‘portokallinj’.

Ditë më parë Gazeta “Olle” kishte raportuar për një lëvizje nga Korça në drejtim të Suharekës, mirëpo deri më tani ende nuk ka asnjë lëvizje konkrete, teksa vetë Fakiç ka hezituar të flas.

Ka qenë vetë kryetari i klubit, Arsim Kabashi së bashku me trajnerin Ismet Munishi, kanë mbajtur një takim me menaxherin nga Shkupi, teksa lajmi është konfirmuar nga i pari i klubit të Ballkanit, i cili e ka postuar foton në rrjetet sociale.

Siç merr vesh Sheshi, menaxheri i njohur shqiptar ishte vendimtar në afrimin e Bajram Jashanicës te Ballkani dhe rinovimi i Mirlind Dakut me klubin nga Suhareka, megjithëse një gjë e tillë ende nuk është zyrtarizuar.

Klubi së shpejti pritet të zyrtarizojë këtë lëvizje, e cila do të ishte vërtetë e bujshme për suharekasit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments