No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola ndryshon mesfushën, Lyoni me shpresa te Memphis

Guardiola ndryshon mesfushën, Lyoni me shpresa te Memphis

Manchester City do të luajë kundër Lyonit në çerekfinalen e fundit të Champions League. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet titullare të ndeshjes. Trajneri Pep Guardiola ka hedhur ka preferuar ta nisë me Rodrigon dhe Gundogan nga minuta e parë.

Mahrez, Bernardo Silva dhe David Silva do të jenë në stol. Gabirel Jesus do të jetë sulmuesi i vetëm i “Qytetarëve”. Garcia luan sërish në mbrojtje përpara Stones duke konfirmuar besimin që trajneri Guardiola ka për lojtarin.

Lyoni synon surprizën e madhe pas eliminimit të Juventusit. Shpresat e mëdha janë te dyshja e sulmit Memphis dhe Toto Ekambi. Portieri Lopes është një tjetër pikë e fortë e francezëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Recent Comments