No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Braktis Prishtinën, i bashkohet klubit të Ligës së Parë

Braktis Prishtinën, i bashkohet klubit të Ligës së Parë

Armend Gashi është futbollist i ri i skuadrës së KEK-ut. Ish-futbollisti i deritashëm i Prishtinës ështëprezantuar te klubi i Ligës së Parë, pasi nuk gjeti hapësira tek skuadra bardhekaltër. Gashi vlerësohej si një prej talenteve të futbollit tonë, derisa më parë ishte edhe pjesë e Kombëtares U17.

“Talenti Armend Gashi përforcimi më i ri i skuadrës. I lindur me 29.01.2001 (19 vjeç) ish-lojtar i klubit të madh kosovar FC Prishtina. Armendi luan si sulmues i krahut të majtë dhe të djathtë. Ne si klub i urojm mirëseardhje Armendit dhe i urojmë shumë suksese në vazhdimsi”, njofton klubi nga Obiliqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments