No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zhegrova do të bëhet i Baselit

Zhegrova do të bëhet i Baselit

Sulmuesi i talentuar i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, do të jetë sërish pjesë e skuadrës zvicerane, Basel. Ai për një vit e gjysmë luajti te ish-kampionët helvetik në formë huazimi nga skuadra belge, Genk, por tani klubi zviceran do ta blejë kartonin e lojtarit.
Burime të afërta me lojtarin kanë bërë të ditur për portalin tonë se Edoni ishte këmbëngulës për të qëndruar te Baseli, në mënyrë që të zhvillohet edhe më tutje si lojtar, por edhe për faktin se gëzon respekt të madh tek tifozët e këtij klubi.
Megjithatë, deri më tash finalizimi i marrëveshjes është vonuar për shkak të dëmshpërlimit të lartë që ka kërkuar klubi belg për ta lënë të lirë.
Në edicionin e sapo përfunduar Zhegrova shënoi dy gola dhe kontribuoi me tri asistime në 22 paraqitje për Baselin.
Zhegrova ditë më parë ishte në pushime në bregdetin shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments