No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet plani 170 milionësh i De Laurentiis

Zbulohet plani 170 milionësh i De Laurentiis

E përditshmja italiane Il Mattino ka zbuluar planet e presidentit të Napoli-t, Aurelio de Laurentiis.

Sipas asaj që shkruan gazeta, numri një i axurrëve duket se i ka kërkuar drejtorit sportiv Giuntoli një “mision të pamundur”. Ose më saktë që të arrijë të arkëtojë të paktën 170 milionë euro nga shitjet.

Një shifër që De Laurentiis mendon se mund të arrihet me shitjen e lojtarëve si Koulibaly dhe Milik, por klubet e interesuara për dy lojtarët duket se nuk kanë ndërmend të bëjnë asnjë çmenduri për të siguruar shërbimet e tyre.

De Laurentiis, në fakt, nuk ka ndërmend të bëjë asnjë ulje për Koulibaly (vlerësohet90 mln euro) as për Milik (45) dhe aq më pak për Allan (40 milionë).

Një mision me të vërtetë i pamundur për Giuntoli-n, por që nëse bëhet i mundur, atëherë do të mund të ndryshonte sezonin e ardhshëm të skuadrës së Gattuso-s.

Duke parë se me paratë që do të vinin nga shitjet, do të mund blihen disa lojtarë cilësorë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ferizaj në krizë të thellë, paralajmëron mundësinë e tërheqjes nga garat

Ferizaj është në gjendje shumë të vështirë financiare. Klubi i madh kosovar aktualisht ndodhet në Ligën e Parë, por është në një...

Agim Sopi i kundërpërgjigjet Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Agim Sopi, trajneri shqiptar i klubit suedez, Osterlen FF, po akuzohet nga presidenti i Trepça 89, Abedin Zeka, se orkestori transferimin e...

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Recent Comments