No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Probleme te Vushtrria, punë edhe për Prokurorinë

Probleme te Vushtrria, punë edhe për Prokurorinë

Ka kohë që klubi i futbollit, Vushtrria, nuk po kalon momente të mira. Rënia nga Superliga këtë vit nuk është brenga e vetme e kampiones së Kosovës në vitin 2014.

Ish-sekretarit të Vushtrrisë, Naim Ferizi, nuk po i lejohet as hyrja në stadiumin “Ferki Aliu”, pasi është shkarkuar nga bordi.

Ferizi në një prononcim për KOHËN akuzon pronarin e klubit, Bajrush Kajtazi. “Është rasti i parë që neve të klubit Vushtrria nuk na lejohet hyrja në stadium, nga ish-pronari që pretendon që e ka privatizuar klubin, por që në të vërtetë nuk e ka privatizuar. Nuk na lejohet hyrja as të përgatitemi për edicionin e ri. Klubi është i regjistruar si OJQ në Prishtinë, po ashtu edhe në Drejtorinë e Sportit në Vushtrri, klubi e ka xhirollogarinë dhe organet e veta, ashtu si parashihet me Ligjin mbi Organizatat Joqeveritare”, u shpreh Ferizi.

Ai thotë se rreth 30 persona të tjerë, përfshirë edhe futbollistë të njohur, si Labinot Osmani e Liridon Ahmeti, e kanë mbajtur një kuvend, ku kanë votuar për shkarkimin e Kajtazit dhe të anëtarëve të Bordit.

Sipas Ferizit, gisht ka edhe politika.

“Politika është përzier këtu sipas të gjitha gjasave. Bajrush Kajtazin janë duke e mbajtur pesë servilë këtu që kanë qenë më herët, e po ashtu edhe kryetari i Komunës dhe Drejtoresha e Sportit”, theksoi Ferizi.

Pjesa e pakënaqur po e konteston mënyrën e privatizimit të klubit në vitin e kaluar dhe pretendon se është tentuar edhe t’i ndërrohet emri klubit të Vushtrrisë…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments