No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Nagelsmann: S'kemi shumë kohë për festë, tani na presin yjet e PSG-së

Nagelsmann: S’kemi shumë kohë për festë, tani na presin yjet e PSG-së

Julian Nagelsmann mund të festojë, por jo gjatë. E thotë edhe vetë, pasi më 18 gusht RB Leipzig përballet me PSG. Gjithsesi, klubi gjerman i krijuar në vitin 2009 e shkroi historinë duke shkuar në gjysmëfinale të Champions League. Kjo nuk do të thotë që nuk tentohet kualifikimi në finale.

Trajneri Nagelsmann, pas ndeshjes me Atletico Madrid që skuadra e tij e fitoi me rezultatin 2-1, u shpreh se e merituan kualifikimin: “ U bëmë pak pasiv pasi shënuam golin e parë dhe patjetër që ishim me fat për mënyrën se si e shënuam golin e fitores. Megjithatë ishim skuadra më e mirë në përgjithësi dhe treguam pjekuri. Nuk mbaj mend shumë situata të rrezikshme që kishte Atletico. Djemtë kanë punuar për veten e tyre dhe në këto kushte trajneri mund të ketë një ndikim shumë të vogël”.

RB Leipzig është një klub i ri dhe kalimi në gjysmëfinale të Champions është arritje e madhe. “Klubi është zhvilluar shpejt. U ngjitëm në Bundesliga dhe jemi kualifikuar tre herë në Champions League. Jemi akoma në Champions dhe sigurisht progresi është më i shpejtë se zakonisht në këtë klub. Janë emocione të mëdha për klubin dhe ekipin”, shton Nagelsmann.

“Si trajner duhet të shoh përpara dhe të përgatis ndeshjen e radhës. Nuk ka shumë kohë për të festuar, por mbase do e pimë ndonjë birrë në hotel dhe do të përqendrohemi te ndeshja me PSG-në. Duhet të  jemi shumë të shpejtë në vijën e mbrojtjes. Ka raste kur nuk mund të mbrosh kur tyre. Atalanta u përpoq të mbronte një kundër një, por ka shumë yje te PSG”, mbyll trajneri i RB Leipzig.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments