No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho e largoi nga ekipi: Më i miri që kam trajnuar!

Mourinho e largoi nga ekipi: Më i miri që kam trajnuar!

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka komenduar kalimin e ish-mbrojtësit të tij, Jan Vertonghen te skuadra portugeze e Benficës. “The Special One” ka folur me superlativa për belgun duke përgëzuar dhe klubin portugez për këtë lëvizje.

“Vertonghen do të kthehet në një lojtar fantastik në klubin portugez. Jan është njeriu i duhur në dhomat e zhveshjes, zi është një lider i heshtur. Kam takuar shumë lidera në fushë, por ai është më i miri”, – tha Mourinho.

Tottenhami nuk i ofroi shtatlartit një kontratë të re. Ai ishte pranë kalimit te skuadra e Interit, por në fund trajneri Antonio Conte u tërhoq. Tekniku italian po mendon për fitimin e Europa Leagues dhe paraqitjet e mira të Godin bënë që pista e Vertonghen të shuhej.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments