No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard “i fiksuar” pas Declan Rice, West Ham refuzon këmbimin me dy...

Lampard “i fiksuar” pas Declan Rice, West Ham refuzon këmbimin me dy futbollistë

Chelsea është një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, pasi ka arritur të transferojë emra si Timo Werner e Hakeem Ziyech, por ëndrra e vërtetë e trajnerit Franck Lampard është mesfushori i West Hamit, Declan Rice.

Anglezi 21-vjeçar ka fituar një eksperiencë të konsiderueshme në kampionatin anglez dhe prej kohësh luan në nivele të larta, ndërsa Lampard e kërkon me ngulm në skuadër, pasi Rice mund të luajë si në qendër të mesfushës, ashtu edhe në qendër të mbrojtjes.

Për kartonin e 21-vjeçarit West Ham kërkon 80 milionë paundë, ndërsa sipas mediave angleze, së fundi drejtuesit e “Çekiçëve” kanë refuzuar ofertën e Chelseat për të përfshirë në negociata kartonët e sulmuesit Mitchy Batshuayi dhe mesfushorit Ross Barkley.

Asnjëri prej të dy futbollistëve nuk shihet me sy të mirë nga trajnerit i West Ham David Moyes, ndaj drejtuesit e klubit kanë këmbëngulur se do të pranojnë shitjen e Rice vetëm në rast se arkëtojnë 80 milionë euro kesh.

Momentalisht negociatat kanë mbetur pezull, pasi londinezët e Chelseat do të provojnë të shesin disa prej futbollistëve që nuk bëjnë më pjesë në planet e Lampard, me qëllim që të arkëtojnë para mjaftueshëm për të sponsorizuar blerjen e Rice.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments