No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Krizë te Reali:Perez prek sërish rrogat!

Krizë te Reali:Perez prek sërish rrogat!

Kriza ekonomike te Reali është më e thellë seç mendohej. Klubi madrilen fitoi kampionatin, por po përballet me kolaps financiar sipas asaj që shkruan Sport. Madrilenët nuk po arrijnë të përmbushin detyrimet e tyre financiare.

Arsyeja është e thjeshtë, dy sponsorët kryesorë të kampionëve të Spanjës Adidas dhe Fly Emirates nuk po përmbushin detyrimet e tyre kontraktuale. Ata kanë probleme për shkak të COVID-19 dhe në këtë mënyrë e pëson dhe skuadra spanjolle.

Presidenti Florentino Perez ka nisur rindërtimin e stadiumit që ende nuk dihet se kur do të përfundojë, po ashtu nuk dihet se kur do të kthehen tifozët në stadiume. Plani i radhës për madrilenët është të kërkojnë sërish ulje rrogash nga lojtarësh.

Futbollistët hoqën dorë nga 10% e rrogës, por duket se nuk mjafton, pasi presidenti do t’u kërkojë të ulin të ardhurat e tyre dhe me 10%. Shitja e lojtarëve mund të ndihmojë në mbushjen e arkës së kampionëve të Spanjës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments