No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola: Nesër e tregojmë se kush jemi!

Guardiola: Nesër e tregojmë se kush jemi!

Manchester City është gati për duelin e nesërm çerekfinal ndaj Lyon. Skuadra angleze dëshiron të fitojë për herë të parë Champions League dhe Pep Guardiola karikon djemtë e tij në konferencën për shtypin.

“Nesër nis një tjetër turne, pasi ndodhemi në fazën finale. Jemi gati të japim gjithçka nga vetja dhe të dhurojmë paraqitje më të mira se dy sezone më parë. Jemi përgatitur mirë dhe ndihem krenar për atë që po bëjnë djemtë.

Mos të harrojmë që kemi kundërshtarë kundër dhe çdo ndeshje është si finale. Po punojmë për t’i dhënë vazhdimësi sukseseve tona dhe fitimi i këtij kompeticioni është shumë i rëndësishëm. Kundër Lyon do e tregojmë se kush jemi.

Pres nga djemtë që t’i qëndrojnë besnik stilit të tyre dhe të jenë vetvetja. Kundërshtari ka një ekip të fortë, Lyon ka shumë eksperiencë në Champions, kështu që duhet të tregohemi të kujdesshëm“, deklaron Pep Guardiola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments