No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola i kundërpërgjigjet kritikave për mungesë maturie

Guardiola i kundërpërgjigjet kritikave për mungesë maturie

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur në lidhje me personat që kritikojnë ekipin e tij për mungesë maturie. Tekniku spanjoll shprehet se nuk arrin t’i kuptojë ata persona që ndryshojnë shpejt mendim.

“Është shumë e vështirë për mua të kuptoj kur njerëzit flasin për paraqitjet dhe maturinë e ekipit tonë. Kur mundëm Real Madridin ne jemi një ekip i maturuar, ndërsa kur humbëm për pak ndaj Tottenhamit ne nuk ishim të tillë”, – tha ai.

Pep foli dhe për gjendjen fizike dhe të sulmuesit kryesor Sergio Aguero. “Sergio është ende në Barcelonë. Ai duhet të vijë në Portugali dhe të na bashkohet. Ka nevojë të bëjë ende një test, po punon mirë dhe po bën progres për rikuperimin e tij”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments