No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Futbollisti rinovon me një sterlinë në javë për të ndihmuar klubin

Futbollisti rinovon me një sterlinë në javë për të ndihmuar klubin

Covid-19 ka pasur pasoja të rënda në ekonominë e klubeve të futbollit, veçanërisht për klubet e vegjël që të ardhurat e vetme i kanë nga shitja e biletave dhe shitja e lojtarëve.

Shumë klube janë drejt falimentimit, një nga këto është Bradfrod, skuadër e National League, kategoria e pestë angleze.

Për këtë arsye një nga lojtarët e klubit ka vendosur të rinovojë kontratën me shifrën simbolike prej një sterline në javë.

Bëhet fjalë për Adam Nowakowski, 32 vjeç.

“Futbolli më ka dhënë shumë, tani dua t’i kthej diçka mbrapsht”, ka thënë futbollisti, i cili punon edhe si përgjegjës shitjesh për një kompani ushqimesh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments