No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E pabesueshme, Bayerni mund Barcelonën me rezultat 8:2!

E pabesueshme, Bayerni mund Barcelonën me rezultat 8:2!

E pabesueshme, por e vërtetë! Bayern Munich – Barcelona 8:2. Ky është rezultati i ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua mbrëmjen e sotme në Portugali. Bayerni u tregua superior në këtë duel, duke gjunjëzuar Messin me shokë. Katalanasit u shfaqën të padenjë për t’i rezistuar furisë bavareze, e cila që nga fillimi tregoi se kalimi në gjysmëfinale nuk do të jetë detyrë e vështirë. Kësisoj, Bayerni u bë skuadra e parë në histori të Ligës së Kampionëve që shënoi 8 gola në një ndeshje të fazës së eliminimit. Golat për Bayernin i shënuan Thomas Muller (4′, 31′), Ivan Perisic (22′), Serge Gnabry (28′), Joshua Kimich (63′), Robert Lewandowski (82′) dhe Philippe Coutinho (85′ e 89′), derisa golat e ngushëllimit për Barçën i realizuan David Alaba (7′) dhe Luis Suarez (57′).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments