No menu items!
Ballina KRYESORE Superliga e Kosovës në futboll duhet të transmetohet në mediat vendore

Superliga e Kosovës në futboll duhet të transmetohet në mediat vendore

Është hapur tenderi se cili medium do ta transmetojë direkt Superligen e Kosovës në Futboll.

Tani është koha që kompanitë mediale vendore të marrin Superligen tonë, por edhe ligat evropiane. Klubet tona nuk kanë nevojë të mërziten fare se nuk do të mbeten keq, madje do të kalojnë edhe më mirë.

Vetë shteti i Kosovës ka ditur t’i bëj mbretër të tjerët jashtë kufirit. Paska shkruar i mërzitur komentatori dhe drejtori i Super-Sport në Digjitalb, Driton Shakahoxha.

I nderuar, Kosovën nuk e ka ngritur Super-Sporti, futbolli i Kosovës ka qenë pjesë e futbollit botëror me Prishtinën e famshme, me Trepçën, Lirinë, Vllaznimin. Klubet kosovare i kanë shikuar 25 milionë shikues, që sot kemi emra të mëdhenj kosovarë.

Është koha që Superliga e Futbollit të Kosovës të jetë në mendian vendore, sepse mjaft i ngritëm të tjerët dhe u bënë yje falë Kosovës.

Është koha të kenë privilegjin gazetarët, komentatorët, prezantuesit tanë, FFK-ja në krye me Agim Ademin, i cili nga unë e ka notën 10, sepse edhe mediat në Kosovë janë me me nivel të lartë profesional, ashtu siç kemi treguar gjithmonë dhe jemi shembull në rajon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments