No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi zyrtarizon marrëveshjen me sulmuesin nga Mali i Zi

Llapi zyrtarizon marrëveshjen me sulmuesin nga Mali i Zi

Klubi i Llapit ka arritur t’i sigurojë shërbimet e qendërsulmuesit me përvojë, Sava Gardašević. Sulmuesi nga Podgorica ka nënshkruar kontratë që do ta mbajë atë pjesë të Llapit në edicionin e ardhshëm dhe me opsion rinovimin edhe për një edicion tjetër.

27-vjeçari ka një karrierë të pasur, teksa numëron rreth 110 ndeshje për skuadrat nga Mali i Zi. Karrierën e tij si futbollist Gardašević e ka filluar tek Buducnost Podgorica, ndërsa është paraqitur edhe për skuadrat tjera nga Mali i Zi si: FK Mornar Bar, FK Decic Tuzi e së fundmi tek Kom Podgorica, ku në 52 paraqitje arriti të realizonte 16 gola.

Vlen të përmendet se tashmë sulmuesi i Llapit ka qenë edhe pjesëtar Malit të Zi për grupmoshën U-19. Sava Gardašević menjëherë pas nënshkrimit të kontratës me Llapin është vënë nën urdhrat e trajnerit Tahir Batatina, i cili shpreson se ai do të ketë formulën e shënimit të golave për edicionin e ri të Superligës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments