No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Galliani i bindur: Do bëhet i madh, Pirlo ishte trajner që kur...

Galliani i bindur: Do bëhet i madh, Pirlo ishte trajner që kur luante

Adriano Galliani e njeh mirë Andrea Pirlon. Ish-administratori i deleguar i Milanit i ka shijuar nga tribuna magjitë e “Profesorit”, i cili tani nis karrierën si trajner. Madje në krye të Juventusit. Askush nuk e priste të ndodhte kaq shpejt. Galliani ka folu së fundmi dhe është i bindur se Pirlo do shkëlqejë edhe si trajner.

“E takova me 5 gusht dhe i thashë: ‘Do ta shihni Andrea, ju do të keni një karrierë të shkëlqyeshme. Jeni i destinuar të jeni i suksesshëm edhe si trajner’. Gjithsesi nuk e mendova se mund të duheshin vetëm tre ditë të bëhet trajneri i Juventusit. E imagjinova, por brenda disa muajsh (qesh). Andrea qeshte, me zë të lartë”, tregon Galliani në intervistën e dhënë për Corriere dello Sport.

Më tej ai shton: “Pirlo ishte trajner që kur luante. Nëse do të më duhej një fjalë për të përkufizuar Andrean, do të ishte inteligjent. Ai gjithmonë studionte. Studionte kundërshtarët, vendet që luanin, situatat… Jam i sigurt që do të bëjë shumë mirë te Juventusi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments