No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita fillon sot aventurën evropiane kundër Inter d’Escaldes

Drita fillon sot aventurën evropiane kundër Inter d’Escaldes

Drita do të përballet sot me Inter d’Escaldes, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës preliminare në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

Kampioni i Kosovës futet në ndeshje si favorit, ani pse ekipi modest nga Andorra meriton respekt.

Megjithatë, kualiteti është dukshëm në anën e ekipit bardhekaltër, andaj sot me të drejtë presim rezultat pozitiv nga skuadra gjilanase.

Ardian Nuhiu nuk pritet të ketë mungesa të theksuara në këtë përballje, derisa edhe andorrianët kanë në dispozicion 11-shen më të mirë.

Ndeshja do të zhvillohet në Nyon të Zvicrës me fillim prej orës 18:00.

Paraprakisht, prej orës 15:00 luhet gjysmëfinalja tjetër mes Tre Fiori dhe Linfield, fituesi i të cilit takim përballet me fituesin e duelit Drita – Inter d’Escaldes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments