No menu items!
Ballina KRYESORE ‘Dardani’ më i ri nga Tropoja: Ja kush më bindi t’i bashkohem...

‘Dardani’ më i ri nga Tropoja: Ja kush më bindi t’i bashkohem Kosovës!

Kombëtarja e Kosovës së shpejti do të ketë në radhët e saj një tjetër supertalent.

Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën dardane. 20-vjeçari i lindur në Suedi është duke shkëlqyer në fanellën e Falkenbergs në këtë edicion, ku ka shënuar 5 gola prej se ka nisur elita e futbollit suedez në muajin qershor.

Ai ka vendosur t’i bashkohet Kosovës edhe pse është nga Tropoja dhe përveç Suedisë, do të mund t’i bashkohej edhe Shqipërisë.

Përmes një video-incizimi, Sylisufaj ka konfirmuar që do t’i bashkohet Kosovës, duke treguar edhe arsyejen për këtë zgjedhje.

“Pas takimit me menaxherin e U21, Zgjim Sojeva dhe presidentin e Federatës së Futbollit, Agim Ademi, unë do ta përfaqësoj Kosovën. Shihemi edhe pak. Forca Kosova!”, u shpreh Sylisufaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments