No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Boban tregon një detaj të rëndësishëm për Ibrën

Boban tregon një detaj të rëndësishëm për Ibrën

Zvonimir Boban nuk është prej muajsh drejtuesi i Milanit, por zemra e tij do të mbetet kuqezi. Në një intervistë për “Gazzetta dello Sport” kroati konfirmon se nuk ka mëri ndaj pronarëve aktualë, që e shkarkuan nga detyra. Si gjithmonë, flet me zemër të hapur, duke zbuluar një detaj të rëndësishëm në lidhjen me nënshkrimin me Zlatan Ibrahimovic, janarin e kaluar.

“Pas merkatos së verës, vitin e kaluar, deklarova se kemi nevojë për dy lojtarë me përvojë. Me Ibrahimovicin dhe Kjaer, plus me shpërthimin e jashtëzakonshëm të Rebicit, Milani është bërë shumë më i pjekur dhe vetëbesues. Si rezultat, pothuajse të gjithë lojtarët u kthyen më në formë. Megjithatë, sa i përket Ibrës, i kërkova në shkurt që të rinovonte kontratën, sepse ne kishim një marrëveshje mes zotërinjsh me të. Pakti ishte se, nëse nuk do të ishte në formë, do të tërhiqej vetë. Isha i sigurt që nuk do të kishte probleme me të, sepse Zlatan është i vetëdijshëm për veten dhe trupin e tij. Por rinovimi në atë moment nuk mund të bëhej.”

Ndryshe nga ai, Paolo Maldini, është ende në detyrë. Boban nuk ka dyshime: ai duhet të qëndrojë.

“A duhet të qëndrojë Maldini? Sigurisht, për një mijë arsye, por mbi të gjitha për kompetencën e tij … Patëm shumë pak kohë në dispozicon, por kështu e ka jeta.”

Boban deklaron gjithashtu se Pioli kishte qenë zgjedhja e tij, për t’i besuar Milanit në një moment të vështirë.

“Stefano është një person i shkëlqyeshëm dhe një trajner i shkëlqyeshëm. Fola me të pas nënshkrimit të kontratës së re, isha shumë I kënaqur. Ai bëri një punë të nivelit më të lartë. Në fund të fundit, Pioli ishte zgjedhja jonë në një moment shumë të vështirë. Është bukur kur sheh që skuadra ka bërë përparime të mëdha.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments