No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane gjen te Milani pasuesin e Benzemas

Zidane gjen te Milani pasuesin e Benzemas

Aventura e Rafael Leaos te Milani mund të përfundojë pas vetëm një sezoni, pasi 21-vjeçari portugez nuk ka arritur të bindë Piolin për një vend si titullar dhe kuqezinjtë nuk e shohin më si të pashitshëm.

Sipas medias sportive spanjolle “Don Balon”, sulmuesi 21-vjeçar ka përfunduar në “radarët’ e Realit të Madridit, pasi Zinedine Zidane e shikon si pasuesin ideal të francezit Karim Benzema, rol që dështuan ta bëjnë emra si Mariano Diaz dhe Luca Jovic.

Plani i Zidane është që Leao të transferohet në Madrid dhe të bëjë rezervën e Benzema, për t’u rritur dhe fituar eksperiencë, me qëllim që pas një apo dy sezonesh të marrë vendin e 32-vjeçarit francez.

Milani pagoi 35 milionë euro për kartonin e Leaos verën e kaluar, ndërsa tani drejtuesit kuqezi do të ishin të gatshëm të hiqnin dorë prej tij në këmbim të të njëjtës shifër, të cilën Reali i Madridit nuk e ka aspak problem ta paguajë.

Në sezonin e tij të parë te Milani, Rafael Leao luajti për 33 ndeshje, shumicën e të cilave i nisi nga pankina dhe arriti të shënojë edhe 6 gola, por mosha vetëm 21-vjeçare premton për një të ardhme të ndritur të sulmuesit portugez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments