No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina arrin marrëveshje me Muharrem Jasharin

Prishtina arrin marrëveshje me Muharrem Jasharin

Prishtina ka arritur marrëveshje me futbollistin mitrovicas Muharrem Jashari për t’i mbrojtur ngjyrat e klubit ‘bardhekaltër’ për edicionet në vazhdim, shkruan Sheshi.

Në fakt drejtuesit e këtij klubit ishin dakorduar qysh më herët me mesfushorin nga “Riza Lushta”, por marrëveshje me klubin mitrovicas e mbante atë të lidhur me klubin buzë Ibrit.

Tashmë duket se marrëveshja është bërë në pajtim ndërmjet dy kluebe, pasi që Jashari ka nisur të stërvitet me klubin kryeqytetas.

Prezantimi i tij do të bëhet gjatë ditëve në vijim.

Jashari nuk pritet të jetë përforcimi i vetëm i kryeqytetasve.

Ata janë në bisedime gjithashtu me Bajram Jashanicën dhe Erjon Vucajn, marrëveshje të cilat mund të mbyllen shumë shpejtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments