No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bundesliga synon rikthimin e tifozëve në shtator

Bundesliga synon rikthimin e tifozëve në shtator

Gjermania vazhdon të jetë shumë hapa përpara vendeve të tjera! “Ata e thonë, ata e bëjnë”, pati deklaruar dikur Ibrahimovic… Dhe, mendimi i suedezit është fakt!

Bundesliga tashmë është duke përgatitur rikthimin e tifozëve në stadiumet gjermane dhe dje u pajtuan, në një konferencë me 36 klubet e divizionit të parë dhe të dytë, disa masa që do të jenë thelbësore për të përballuar fazën e re të “hapjes”.

Menaxheri i përgjithshëm i DFL, Christian Seifert, e sqaroi atë në konferencën për shtyp të mbajtur pas takimit: “Prioriteti në Gjermani për momentin nuk është mbushja e stadiumeve, por shëndeti publik. Vendimi për kohën e kthimit të tifozët në stadiume dhe në numrin e lejuar nuk është vendim i DFL. Ne nuk presim apo kërkojmë asgjë, thjesht po përgatitemi”, shpjegoi Seifert, duke theksuar se vendimi përfundimtar mbetet në duart e autoriteteve politike.

DFL, megjithatë, ka vendosur të ndalojë alkoolin (ky kusht mbase dhe nuk do t’i pëlqejë shumicës, pasi janë mësuar me birrat) dhe vendet në këmbë në stadiume deri në fund të sezonit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments