No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi konfirmon largimin e Baftiut, por thotë se nuk shkon te Rapidi

Munishi konfirmon largimin e Baftiut, por thotë se nuk shkon te Rapidi

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, ka thënë se Blend Baftiu do të largohet nga klubi i Ipko Superligës sepse ka shumë oferta nga klube të huaja, derisa e ka mohuar se ai do t’i bashkohet klubit austriak Rapid Wien.

Në javën e fundit është përfolur se për Baftiun ka interesim të madh nga klube të ndryshme evropiane, përfshirë gjigantët e Turqisë, Galatasaray dhe Besiktas, si dhe më së fundmi Rapid Wien.

Por trajneri i tij te Ballkani, Munishi e ka mohuar se 22-vjeçari do t’i bashkohet klubit austriak.

Në një reagim në Facebook, Munishi e konfirmoi largimin e mesfushorit sulmues duke i uruar fat në hapin e radhës në karrierë.

“Nuk shkon në Rapid. Shkon dikun tjetër, unë e di nuk flas por pak ka rendësi , kryesorja ka shumë oferta dhe i i ka njerzit shumë te sukseshem që e përfaqësojnë, Shkumbin Qorrmemeti dhe Haris Fakic”, shkroi Munishi.

Ai shtoi: “Blendi Baftiu e njihni si futbollist fantastik si djaloshi i Artë i Ballkanit , te cilin nuk do ta shihni të luajë ne Superlig më, por besoj se ka qen e mjaftueshme atë qa keni parë. Por une do ta mbajë në mend si lojtarin me karakterin me fisnik që kam pas ne karierën time si trener .Te du fort ti e dinë Blendi. Rrugë të mbarë Loqkaman”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments