No menu items!
Ballina KRYESORE Feronikeli prezanton ish-portierin e Kukësit

Feronikeli prezanton ish-portierin e Kukësit

Pak pas mesditës së kësaj të marteje, Kukësi njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me portierin Ilir Avdyli, ndërsa në mbrëmje, futbollisti i lindur në Prishtinë prezantohet të Feronikeli. 30-vjeçari mbyll etapën e dytë në Superiore, ku pas përvojës me Kamzën, tentoi të spikaste te nënkampionet e Shqipërisë, por pa mundur të mposhtte konkurrencën e Dashamir Xhikës.

Më poshtë, njoftimi i Feronikelit:

“Gjatë ditës së martë, një tjetër futbollist i është bashkuar FC Feronikelit për të ndihmuar skuadrën drejt objektivave për sezonin 2020/21. Bëhet fjalë për portierin, Ilir Avdyli, i cili është dakorduar me klubin për të vazhduar karrierën e tij në ngjyrat gjelbërt e bardhë.

Avdyli ishte pjesë e skuadrës së Kukësit nga Shqipëria dhe më parë kishte mbrojtur ngjyrat e KF Tiranës, KF Kamzës e po ashtu edhe Shkëndijës së Tetovës në Maqedoninë e Veriut. Kujtojmë se Avdyli ka qenë pjesë e Kombëtarës së Kosovës.

Ilir Avdyli është i lindur më 20 maj 1990, në Prishtinë, dhe është i gjatë 1.89 cm. Ai do të i bashkohet klubit në stërvitje më 10 gusht.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Recent Comments