No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Depay: Me rregullat e reja s’ka favoritë; Nuk ia kemi frikën Juventusit

Depay: Me rregullat e reja s’ka favoritë; Nuk ia kemi frikën Juventusit

Juventusi publikoi listën e lojtarëve të thirrur për rifillimin e Champions-it, ndërsa Lyon e fillon nga avantazhi i ndeshjes së pare të 1/8 finale. Memphis Depay flet për sfidën e madhe kundër bardhezinjve. Në mikrofonat e UEFA-s, sulmuesi holandez përpiqet të motivojë skuadrën e tij, duke theksuar vlerat e Lyon-it:

“Në ndeshjen e parë ne fituam 1-0. Pashë një frymë të shkëlqyer te shokët e mi të skuadrës dhe kjo më bëri shumë të lumtur. Juventusi nuk luajti mirë, por tani, pas disa muajsh, situata është krejtësisht ndryshe. Bardhezinjtë kanë shumë më tepër ndeshje në këmbë se ne. Shumë aspekte do të jenë krejtësisht të ndryshme nga normalja. Unë jam i gatshëm për të luajtur dhe sfiduar Juven”.

Depay tashmë e ka gjetur rrugën e golit në ndeshjet e fundit, ndërsa Lyon dëshiron të vazhdojë të mahnisë edhe në Europë: “Me këto rregulla të reja nuk ka favoritë. Juventusi ka lojtarë me përvojë të madhe. Ne kemi shumë të rinj, pa përvojë në Champions. Sidoqoftë, kemi një skuadër ambicioze. Nuk kemi frikë nga Juventusi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Recent Comments