No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Januzi konfirmon negociatat me Gjilanin, prioritet mbetet Prishtina

Januzi konfirmon negociatat me Gjilanin, prioritet mbetet Prishtina

Ahmed Januzi është njëri nga lojtarët që po kërkohet nga Gjilani.

Kryetari i këtij klubi, Florim Zuka, konfirmoi sot për Olle se janë në kërkim të top-lojtarëve nga Superliga e Kosovës dhe e Shqipërisë.

Pavarësisht se nuk përmendi emra, gazeta mëson se Mentor Zhdrella, Ahmed Januzi dhe Armend Thaqi janë synimet e gjilanasve nga Superliga jonë, ndërsa në Shqipëri janë pranë transferimit të Besar Musollit, kapiten i Kukësit.

Sulmuesi i Prishtinës, Ahmed Januzi, ka konfirmuar kontaktet me Gjilanin, por së pari vjen në shprehje Prishtina.

“Kam pasur kontakte me Gjilanin dhe skuadra tjera, por ende nuk ka diçka konkrete. Së pari dua të bisedoj me Prishtinën, dhe vetëm nëse nuk arrijmë ndonjë marrëveshje me kryesinë e klubit, atëherë mund të ketë diçka konkrete me klubet tjera”, tha Januzi për Gazetën Olle.

Vushtrriasi konfirmoi se me Prishtinën ka kontratë edhe për ndeshjet e Ligës së Evropës.

Ai mungoi në ndeshjen finale të Kupës, për siç tha shkaku i problemeve në familje, derisa theksoi se ndihet mirë me shëndet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments