No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CR7 lumturon bardhezinjtë: Përpara për titullin e tretë!

CR7 lumturon bardhezinjtë: Përpara për titullin e tretë!

Cristiano Ronaldo e konfirmon veten tek Juventusi edhe për sezonin e ardhshëm. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, CR7 lë të kuptohet do ta respektojë kontratën me “Zonjën e Vjetër” dhe se çdo zë për largimit e mundshëm të tij nga Seria A është “fake news”.

“Jam i lumtur që kam fituar dy nga nëntë titujt e fundit të Juventusit në Serina A. Disa njerëz mendojnë se ka qenë e lehtë, por nuk është kështu. Vit pas viti, me talent, dedikim dhe shumë punë je në gjendje të arrish objektivat dhe të bëhesh më i mirë se më parë. Përpara për titullin e tretë!”

Një mesazh ky i portugezit në Instagram që ka lumturuar botën bardhezi pas festës së titullit të nëntë radhazi kampion në Itali. Ronaldo ka kontratë më “Zonjën e Vjetër” deri në vitin 2022. Kuptohet që CR7 beson ende te projekti i Juves, madje edhe në këtë sezon ka ende mundësi reale për të fituar Championsin dhe përmbushur ëndrrën e tij.

Juventusi do të përballet më 7 gusht me Lyonin, në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave, me synimin për të përmbysur humbjen 1-0 në takimin e parë të zhvilluar në fushën e francezëve.

Nëse kalon këtë kundërshtar, Juventusi do të përplaset në çerekfinale me fituesin e çiftit Real Madrid-Manchester City.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments