No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prokurori: Në Kosovë ka ndeshje të kurdisura!

Prokurori: Në Kosovë ka ndeshje të kurdisura!

Përgjegjësit për të luftuar parregullsitë në sportin kosovar pranojnë se në futbollin e Kosovës ka ndeshje të kurdisura. Këtë në fakt e thonë të gjithë. Por sfidë mbetet vërtetimi i kurdisjeve.

Kryetari i Këshillit Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport, prokurori Besim Kelmendi, në intervistën dhënë KOHËS ka pranuar se ka ndeshje të kurdisura. Kelmendi ka treguar se për ndeshjen e vitit të kaluar Trepça – Fushë Kosova, Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka ngritur një aktakuzë, derisa së paku edhe për katër ndeshje të tjera kanë nisur hetime me dyshimin për kurdisje të rezultateve. Kelmendi ka thënë se hetime janë duke u zhvilluar edhe ndaj arbitrave të futbollit.

I pari i Këshillit për Parandalimin e Dhunës në Sport pranon se në Kosovë është goxha e vështirë të zbulohet një kurdisje, meqë, sipas tij, shumë persona hezitojnë ose nuk u qëndrojnë pas deklarimeve publike kur paraqiten para prokurorit.

“ Të gjitha rastet i kemi hapur thuajse vetë, sepse askush nuk e ka paraqitur rastin zyrtarisht në Prokurori”, ka thënë Kelmendi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments