No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Hamilton fiton në Silverstone, hyn në finish me rrotë të çarë

Hamilton fiton në Silverstone, hyn në finish me rrotë të çarë

Në Formula 1, triumfon gjithmonë ai, i përhershmi Lewis Hamilton. Ishte piloti britanik i Mercedesit që fitoi Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, me Hamilton që falë suksesit në Silverstone e çoi në 3 numrin e fitoreve në këtë sezon në vetëm 4 garat e para sezonale. Hamilton i cili mbrriti në finish me pjesën e përparme nga ana e majtë e makinës të thyer, la pas pilotin e Red Bullit, Max Verstappen me holandezin që u rendit i dyti, ndërsa podium u kompletua nga piloti francez i Ferrarit Charles Leclerc. Kokëkuqja e Leclerc shfrytëzoi në maksimum problemet e makinës Mercedes të Valteri Bottas, për t’u ngjitur në podium. Si  mos më keq makina tjetër Ferrari ajo e Sebastian Vettel që e mbylli garën në vendin e 10-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments