No menu items!
Ballina SUPERLIGA Dallku: Synimi ynë ishte titulli kampion, por edhe kupa nuk është keq

Dallku: Synimi ynë ishte titulli kampion, por edhe kupa nuk është keq

FC Prishtina është fituese e Kupës së Kosovës për edicionin 2019/20. Skuadra kryeqytetase në finalen e kësaj gare e ka mposhtur Ballkanin e Therandës me rezultat 1:0. Kjo është hera e shtatë që FC Prishtina triumfon në këtë kompeticion, derisa trajneri Armend Dallku është shprehur tejet krenar me këtë sukses.

“Shije shumë e ëmbël. Ky titull ka shije shumë të mirë pasi kemi punuar shumë gjatë dhe na ka marrë shumë energji. Në fund, mirë që u shpërblyem”, u shpreh Dallku në “Sports Show”, përcjell “Zeri.info”.

“Nga fillimi, synimi ynë ka qenë titulli i kampionit, por edhe kupa nuk është keq, sidomos për mua, një trajner i ri, dhe pa përvojë”, vlerësoi Dallku.

“Jam krenar, normalisht, çdo falënderim e meritojnë futbollistët sepse e japin më të mirën në fushë. I kam besuar këtyre futbollistëve dhe i kam njohur shumicën prej tyre”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments