No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Situata alarmante në Katalonjë, UEFA me plan të ri për Barcelona-Napoli

Situata alarmante në Katalonjë, UEFA me plan të ri për Barcelona-Napoli

Ndeshja e kthimit mes Barcelonës dhe Napolit mund të mos zhvillohet në “Camp Nou”. Kjo për shkak të situatës së Coronavirusit, që tashmë është kthyer në alarmante në Katalonjë. UEFA ka kërkuar nga Departamenti i Shëndetit në Katalonjë prova se kjo ndeshje mund të zhvillohet atje, me të gjithë masat e nevojshme shëndetësore.

Sipas raportimit të “O Jogo”, Porto dhe Guimares kanë vendosur në dispozicion stadiumet e tyre për ndeshjet e mbetura të Champions League, por kanë qenë katalanasit ato që kanë kërkuar që kjo ndeshje të luhet në Barcelonë, pasi ndihen më të sigurt në shtëpinë e tyre.

Ndeshja është planifikuar për t’u zhvilluar në 8 gusht dhe mbetet të vendoset destinacioni final për të. Pritet një takim nga zyrtarët e UEFA-s me përfaqësues të Departamenit të Shëndetit të Katalonjës dhe përgjigja përfundimtare do të merret këtë fundjavë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zymberi i Dritës godet Duron: Po mundohet ta shpikë ujin e nxehtë!

Drita ka marrë një tre pikësh të artë nga udhëtimi në Drenas. Gjilanasit triumfuan me rezultat minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Festim...

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Recent Comments