No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Quaresma lojtar i lirë, nuk rinovon me Kasimpasa!

Quaresma lojtar i lirë, nuk rinovon me Kasimpasa!

Ricardo Quaresma mbetet pa skuadër. Ish-lojtari i Barcelonës, Interit dhe Portos i cili shumë shpejt do të mbushë 37-vjeç është larguar nga Kasimpasa, skuadër me të cilën ishte bashkuar në fillim të këtij sezoni pas 4 viteve të kaluara te Besiktas. Ka qenë vetë klubi nga Stambolli që ka bërë të ditur se Quaresma nuk do të rinovojë kontratën me Kasimpasa që i përfundoi vetëm pak ditë më parë kur në Turqi u mbyll zyrtarisht edicioni futbollistik 2019-2020. Me Kasimpasa në këtë sezon të Superligës turke, Quaresma u aktivizua në 26 takime duke shënuar dhe 4 gola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments