No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ministrja Dumoshi ndan 200 mijë euro për stadiumin e Ballkanit

Ministrja Dumoshi ndan 200 mijë euro për stadiumin e Ballkanit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, e shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, e ka vizituar sot Komunën e Suharekës.

Ajo e ka vizituar fillimisht Kuvendin Komunal, për të vazhduar më pas me vizitën në Shtëpinë e Kulturës “Ukë Bytyqi”.

Dumoshi tutje ka shkuar në stadiumin e qytetit, ku do të investojë MKRS-ja dhe më pas për t’i parë nevojat për investime në transport.

Njoftimi i ministres Dumoshi:

Bashkë me zv/kryeministrin Driton Selmanaj dhe zv/ministrin Halil Matoshi, ishim sot në vizitë në Suharekë.
Me Kryetarin Bali Muharremaj nënshkruam marrëveshjen e bashkëpunimit mes Komunës së Suharekës dhe MKRS-së📝, për ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës “Ukë Bytyqi”, në vlerë prej 2.6 milionë💶. Ky investim i kontribuon jetës kulturore në Suharekë dhe u ofron kështu qytetarëve mjedise ku mund të përcjellin ngjarje kulturore e artistike.

MKRS ka ndarë edhe 200.000💶 për ⚽️Stadiumin e qytetit në Suharekë. Këto mjete ndahen në vazhdën e investimeve që MKRS po bën në komuna të ndryshme nëpër Kosovë, për ta ndihmuar e rregulluar infrastrukturën sportive.

Vizitën në Suharekë e përfunduam në Studentqan ku vumë themelin e ⚽️stadiumit ndihmës.

Unë si Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Qeveria Hoti në përgjithësi, mbetemi të përkushtuar maksimalisht që shtrijmë bashkëpunimin në të gjitha komunat e Kosovës dhe t’i kontribuojmë projekteve sa më të mira kulturore, sportive e rinore.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments