No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Jerome Boateng synon të rikthehet në Premier League

Jerome Boateng synon të rikthehet në Premier League

Jerome Boateng thërret ekipet angleze. Mbrojtësi i Bayern Munich foli rreth së ardhmes së tij, ku nuk e përjashtoi mundësinë e një rikthimi në Premier League, ku më parë ka veshur fanellën e Manchester City. 31-vjeçari deklaroi se nuk do t’i thoshte jo një ofertë nga klubet e Premier League, pasi adhuron të luajë sërish në kampionatin anglez. Gjatë intervistës, Boateng pohoi se te Citizens nuk pati një ekperience të mire për shkak të dëmtimeve të shpeshta dhe se nuk luante në pozicionin që iu premtua. Gjithsesi gjermani tashmë i ka idetë e qarta për të ardhmen dhe nëse largohet nga bavarezët aventura e tij e re pritet të jetë pikërisht në Premier League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments