No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City fiton konkurencën për yllin e Valencias Ferran Torres!

City fiton konkurencën për yllin e Valencias Ferran Torres!

Ferran Torres mund të quhet një lojtar i Manchester City-t. Citizens kanë arritur të mposhtin konkurrencën e Juventusit dhe Borussias së Dortmundit duke siguruar kështu kartonin e yllit të Valencias. Me dhënien e “ok” nga KAS për zhvillimin e merkatos, klubi anglez përshpejtoi tratativat me spanjollët duke e mbyllur menjëherë marrëveshjen për 25 milionë euro plus 12 milionë Euro bonuse, të cilat do të kalojnë në arkat e klubit nga “Mestalla”. 20-vjeçari kishte edhe një vit kontratë me Valencian, por kishte lajmëruar klubin se nuk donte të rinovonte. Ferran Torres transferohet në Etihad Stadium me kërkesën direkte të trajnerit Guardiola, lojtari do të firmosë për 5 vjet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments