No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sot zhvillohet finalja e Kupës, Prishtina dhe Ballkani luajnë për trofeun dhe...

Sot zhvillohet finalja e Kupës, Prishtina dhe Ballkani luajnë për trofeun dhe për biletën evropiane

Prishtina dhe Ballkani do të luajnë sot (e mërkurë) mes vete në finalen e madhe të Kupës së Kosovës në futboll.

Pas mbylljes së sezonit në Ipko Superligën e Kosovës, ku kampion u shpall Drita dhe nën-kampion Gjilani, duke siguruar dy vende për garat evropiane, tani radha është për finalen e Kupës.

Dy klubet tjera që treguan një super-sezon, Prishtina dhe Ballkani do të luajnë mes vete në finalen e madhe, e cila përveç trofeut vlen edhe për një vend në garat evropiane, përkatësisht në Ligën e Evropës.

Finalja e madhe mes këtyre dy skuadrave është paraparë të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 17:45.

Për Prishtinën është kjo hera e dhjetë që luan në një finale dhe synimi i tyre është ta fitojnë trofeun e shtatë të Kupës në histori të klubit.

Në anën tjetër, Ballkani luan për histori pasi asnjëherë të vetme nuk ka të fituar këtë trofe dhe do të tentoj deri në fund të shkruaj historinë.

Sikurse trajneri Armend Dallku, ashtu edhe Ismet Munishi kanë bërë të gjitha përgatitjet dhe ekipet e tyre janë gati për këtë finale.

Gjyqtar kryesor do të jetë Genc Nuza, ndërsa asistentët e tij Fatlum Berisha dhe Edmond Zeqiri.

Kurse gjyqtar i katërt në këtë ndeshje do të jetë Bujar Selimaj dhe pas portave Besfort Kosumi dhe Visar Kastrati.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments