No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rivaldo: Eliminimi ndaj Napolit do të ishte fundi i trajnerit Setien

Rivaldo: Eliminimi ndaj Napolit do të ishte fundi i trajnerit Setien

Barcelona do të përballet javën e ardhshme me ndeshjen e kthimit të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve. Kundër Napolit, në “Camp Nou”, gjithçka do të nisë nga zero, pas barazimit pa gola në sfidën e parë. Rivaldo thotë se ky ballafaqim është shumë, shumë i rrezikshëm dhe, nëse eliminohet, me siguri do të jetë fundi i trajnerit Setien:

“Messi tashmë e tha këtë dhe unë jam dakord me të: ekipi duhet të përmirësohet shumë, nëse duan t’i mposhtin italianët në “Camp Nou”. Dhe për këtë, futbollistët e Barcelonës duhet të përqëndrohen vetëm në këtë ndeshje, ta harrojnë fundin zhgënjyes të La Liga-s. Pa tifozë, skuadra e Gattuso nuk do ta ndjejë aq presionin dhe do të luajë me presionin e madh që ka Barça nga eliminimi. Nëse kjo ndodh, do të përfundonte me siguri epoka e Setien në stolin e skuadrës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Agim Sopi i kundërpërgjigjet Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Agim Sopi, trajneri shqiptar i klubit suedez, Osterlen FF, po akuzohet nga presidenti i Trepça 89, Abedin Zeka, se orkestori transferimin e...

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Recent Comments