No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Masat e reja – krerët e FFK-së do të takohen me kryeministrin...

Masat e reja – krerët e FFK-së do të takohen me kryeministrin Hoti

Drita e Gjilani në konkurrencën e meshkujve dhe KFF Mitrovica (femrat) tashmë e kanë siguruar pjesëmarrjen në garat ndërkombëtare, ndërsa sonte mësohet edhe skuadra e katërt nga Kosova që do të prezantohet në Evropë, ku përballen në finalen e Digitalb Kupës, Prishtina e Ballkani.

Megjithatë, pandemia COVID-19 po vazhdon të sjellë shumë telashe e sidomos për këto klubet që do të dalin në Evropë.

Rikthimi i masave nga ana e Qeverisë, e cila tashmë ndalon të gjitha aktivitetet sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllur, u pamundëson skuadrave të stërviten për t’u bërë gati për ndeshjet që nisin në fillim të muajin gusht.

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një bisedë për “Zeri.info” ka thënë se ky është një problem i madh, madje sipas tij ky nuk është telashi e vetm, pasi ata kanë probleme edhe me viza, por edhe me testet për koronavirus, të cilat siç dihet shumica e vendeve evropiane nuk i njohin testet që bëhen në vendin tonë.

“Sigurisht që këto masa kanë sjellë telashe të mëdha për klubet. Ne sot do të bisedojmë me Komitetin Ekzekutiv, si dhe do të kemi një takim edhe me kryeministrin Avdullah Hoti në ndeshjen finale të Kupës, ku do të bisedojmë për hapat që do t’i marrim. Pra ne nuk kemi probleme vetëm me stërvitjet, por janë edhe telashet me vizat. Krahas klubeve të meshkujve, është edhe ekipi i femrave, pastaj testet që duhet bërë për të dalë në Evropë. Duhet shikuar dhe biseduar për të gjetur mundësinë për t’u krijuar kushte klubeve që të përgatiten sa më mirë dhe të përfaqësohen sa më mirë në garat evropiane”, ka thënë Eroll Salihu.

Po

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments