No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Klubi i Ligës Premiere nis bisedimet për Muriqin

Klubi i Ligës Premiere nis bisedimet për Muriqin

Interesim për sulmuesin kosovar kanë shfaqur edhe klubet tjera angleze, Tottenham, Newcastle United, Leeds United, Southampton, West Bromwich Albion, Brighton dhe Burnley

Leicester City është mjaft i interesuar për transferimin e Vedat Muriqit.

Madje, mediumi turk “Star” raporton se klubi anglez i ka nisur bisedimet me Fenerbahçen për sulmuesin kosovar, përcjell Express.

Në ditët në vazhdim, drejtuesit e klubit nga Premierliga do të trokasin në dyert e klubit turk për t’ia kërkuar 26 vjeçarin.

Klubi nga Stambolli e vlerëson përfaqësuesin kosovar 20 milionë euro.

Gjithashtu, interesim për prizrenasin kanë shfaqur edhe klubet tjera angleze, Tottenham, Newcastle United, Leeds United, Southampton, West Bromwich Albion, Brighton dhe Burnley.

Lojtarin e duan edhe në Itali, Napoli dhe Lazio.

Ish-futbollisti i Rizesporit i ka regjistruar 36 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat duke i realizuar 17 gola dhe ndërkohë i ka dhuruar 6 asistime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Italianët të çmendur pas gazetares shqiptare, i ofrojnë kontratë marramendëse

Prej disa javësh, moderatorja sportive Eva Murati ka qenë e përfolur jo vetëm në mediat vendase por edhe ato italiane.

Presidenti i La Liga “shuplakë” Perezit: U tregove injorant

Kjo goditje vjen për kreun e Realit të Madridit pasi ka marrë fund ideja e krijimit të kompeticionit të ri.

Werder Bremen – Mainz, Rashica startues – formacionet zyrtare

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Mainzit në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të kampionale në Bundesliga.

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Recent Comments