No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sot takimi me Raiolan, Donnarumma dhe Ibra drejt rinovimit

Sot takimi me Raiolan, Donnarumma dhe Ibra drejt rinovimit

Vetëm disa javë më parë dukej e pamundur, por në Milano ngjarjet në ditët e fundit kanë ndryshuar rrjedhë papritur. Konfirmimi i Piolit në krye të stolit kuqezi do të pasohet me zgjatjen e kontratave të dy lojtarëve ndër më të spikaturit në organikën e “Djallit”, Ibrahimovic dhe Donnarumma. Sot pritet takimi mes menaxherit Mino Raiola dhe drejtuesve më të lartë të klubit, pas disa kontakteve telefonike në orët e fundit. Vullneti i palëve është që të vijojë bashkëpunimi.

Për Gigio Donnarumman situata është e qartë dhe nuk duhet të ketë surpriza. Ajo do të zgjatë kontratën, që i skadon në vitin 2021, me të njëjtën pagë (6 milionë euro në sezon), plus bonuset, deri në verë të vitit 2023. Mbetet për t’u zgjidhur nyja e klauzolës së ndërprerjes së kontratës (e largimit), problem që pritet të kalohet pa vështirësi.

Për Ibrën çështja është disi më e ndërlikuar. Kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni dhe Milani nuk ka ndërmend t’i paguajë të njëjtën pagë (3 milionë për 6 muaj). Lojtari është i gatshëm të pranojë uljen e pagës në mënyrë që të mbetet te kuqezinjtë (konfirmimi i Piolit ishte vendimtar), por gjiganti suedez nuk ka ndërmend të heqë dore nga një shifër e konsiderueshme. Paga e Ibrës është 6 milionë euro në vit, maksimumi që Elliott dëshiron të shpenzojë për të është 4 milionë. Marrëveshja për një sezon duket se është shumë pranë, por palët duhet të tolerojnë që të dalë tymi i bardhë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments